Sıkça Sorulan Sorular

Araç Teslim Saatinin Önemi Nedir?

Araçlarımız 24 saat üzerinden baz alınarak kiraya verilmektedir. 24 saati geçen durumlarda, 3 saat üstü aşımlarda 2.gün ücreti tarafınızdan tahsil edilir.

Araç Kiralarken Kilometre Sınırı Var Mı?

Günlük kiralamalarda 200 km sınırı vardır. Kilometre aşımı durumunda km başına 0.50 kuruş ücretlendirme yapılmaktadır.

Yabancı Uyruklular Araç Kiralayabilir mi?

Yabancı uyruklu müşterilerimiz uluslararası geçerli olan ehliyet, pasaport ve geçerli bir teminat belgesi ibraz etmeleri durumunda araçlarımızı kirayalabilirler.

Araç Kiralarken Yakıt Dolumu Boş Mu?

Bireysel kiralamalarda araç deposu boş olarak kiracıya teslim edilip. Araç teslim alırken aynı şekilde deposu boş bir şekilde teslim alınır. Araç deposunda fazla yakıt ile araç teslim edilirse herhangi bir ücret geri iade edilmez.

Kiralamada Hangi Belgeler Gerekmektedir.

Araç Kiralama Sözleşmesinde belirtiğimiz tüm belgelerin bulunması zorunludur. Detaylı bilgi için tıklayın.

Yaş Sınırı Var Mı?

Araç kiralarken 18 yaşından büyük olmak ve en az 1 yıllık ehliyet sahibi olmak zorunludur.

Kiralanan Aracı Birden Fazla Kişi Kullanabilir Mi?

Kiralanan araçı sözleşmede isimleri belirtilen kişiler tarafından kullanılabilir. Bunlar sadece 2 kişiyle sınırlıdır. 2. bir kullanıcı için kiralama aşamasında kullanacak kişinin bilgilerini ve kişiyi yanınızda bulundurarak, tarafımıza bildirmelisiniz.

Araçlarınızda HGS Bulunuyor mu?

Tüm araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Geçiş yaptığınız ücretler ilaveten teslim zamanı sizden tahsil edilmektedir.

Trafik Cezasında Ne Yapmalıyım?

Eğer bir trafik cezası yediyseniz, cezanın firmamıza tebliğinden itibaren en geç 15 gün içerisinde ödeme için firmamıza uğramanız veya bizimle iletişime geçerek, banka hesaplarımıza ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Kaza Durumunda Ne Yapmalıyım?

Eğer herhangi bir kaza anında en yakın emniyet mensuplarına bildirip olay yerinin resimlerini kazanın oluş resimlerini, araçların resimlerini ve kazaya karışan karşı tarafın ehliyet, sigorta, kasko, araç ruhsatı gibi bütün bilgileri alarak raporunuzu tutunuz. Anlaşmaya varamadığınız durumlarda kazaya karışan karşı tarafdaki araçı göndermeden emniyet mensupların gelmesini bekleyiniz. 

Mini Hasarlar

Herhangi bir mini hasar durumunda, eğer kaza çift taraflı ve suçlu karşı taraf ise karşı tarafın gerekli bütün evraklarını alarak, firmamıza müracaat ediniz. Eğer kaza tek taraflı ise mini hasarlar muafiyet altında olduğu için firmamıza müraacadınızda kaza bedeli tarafınızdan tahsil edilecektir.

Lastik ve Periyodik Bakım

Araçların lastikleri mevsimine göre seçilerek ve periyodik bakımları yapılmış halde tarafınıza teslim edilir. Uzun süre kullanıcı iseniz ve periyodik bakımı geldiğini bildiren bir araç uyarısı alıyorsanız. Firmamızla iletişime geçerek araçın periyodik bakıma ihtiyaçı olduğunu bildirip. Bakım için firmamızın yönlendireceği servis adresine veya aracınızı firmamıza teslim ederek periyodik bakımların yapılmasını sağlayınız. Eğer yapılmassa oluşabilecek bütün arızalardan siz sorumlu tutulacaksınız.

Araçla Yurtdışı Çıkışı Yapabilir miyim?

Hayır. Firmamız tarafından tüm kiralanan araçlarla yurtdışı çıkışı yapılmamaktadır.

HEMEN ARA HEMEN YAZ